Inari, Konkon, Koi Iroha – recenze dlouhá

 

1354512296

 

Inari, Konkon, Koi Iroha

Takže ano, po fakt dlouhé době opět nějaká recenze. Tohle anime jsem dokoukala celkem nedávno a Adél sem už navíc dala i nějaké obrázky, tak přidám i recenzi :)

Info:
Anime je vytvořeno podle stejnojmenné mangy a její autorka je Yoshida Morohe. Manga stále vychází a anime ke konci sešlo z jejích kolejí, takže zakončení je originální. Díky tomu se nepočítá s další sérií (ale v létě 2014 bude OVA)

Anime je hlavně o vztazích. Romantika, komedie, nadpřirozeno. Příběh je zasazený do reálného světa, kde kromě normálních tvorů žijí i bohové, kteří dohlížejí nad lidmi. Zároveň je tam i speciální svět pouze pro Bohy.
Příběh je zaměřený na dívky, hlavně „náctileté“.
Celé anime jde poměrně pomalým, klidným tempem, až ke konci se objeví troška akčnějších částí, ale nečekejte žádné souboje ani nic podobného. Jedná se čistě o pohodové anime s trochou drama.
Božské schopnosti jsou do příběhu pěkně zapracované. Nepůsobí ani přehnaně ani úplně k ničemu. Navíc vzhledem k tomu, že bohů je hned několik, je jasné, že všichni nemůžou mít moc nad úplně vším. Bohové se dále třídí do různých tříd podle jejich síly, bohužel, tímhle se anime téměř vůbec nezabývalo (akorát ohledně jednoho faktu).
Počet dílů je 10 a více by asi jen uškodilo, protože už takhle to celé jde poměrně pomaličku.
Podívat se na toto anime s českými titulky můžete jenom ke stáhnutí od skupiny AnimeCzech.

20121130_inari03Příběh:
Inari je velice plachá dívka. Jen stěží má dvě kamarádky, ale jinak není pořádně schopná s nikým ani promluvit. A i když se zamilovala do svého spolužáka Tanbabashiho, zmůže se pouze na tajné obdivování z dálky.
Když ve škole však dojde ke strašnému trapasu a Inari zděšeně utíká pryč, jako obvykle zamíří do svatyně, kam chodila už od mala. A jak tam je, celá zoufalá, objeví se před ní Bohyně Uka. A protože Inari předtím pomohla jednomu z kamarádů této Bohyně, Uka se rozhodne Inari splnit jedno přání. A jediná věc, která Inari v té chvíli přijde na mysl, je stát se Sumizome – její spolužačkou, která je dokonalá a Tanbabashi je do ní podle všeho taky zakoukaný. To ovšem nečekala, kolik tím způsobí problémů, protože ona sama se změnila v Sumizome a „Inari“ jako by se vypařila ze světa. Inari nakonec v slzách běží za Bohyní, poprosit ji, aby kouzlo vrátila zpět, jenže Uka jí řekne, že každému člověku může splnit pouze jedno přání. Když však uvidí zoufalou Inari, rozhodne se podělit se s ní o trochu své božské moci, aby tak kouzlo „zlomila“. A od té chvíle Inari získá schopnost přeměnit se na jakéhokoliv člověka, kterého jen bude chtít. Ovšem jediné, po čem stále touží, je být schopná udělat si více kamarádů a promluvit k Tanbabashimu.

 

Animace: Inari Konkon - 01 -5
Jak vidíte i tady na obrázku, kresba je jedna ze silných stránek tohoto anime. Jak okolí, tak i postavy jsou udělány opravdu pěkně a vzhledově tomuto anime vážně nemáte moc co vytknout :)

aFRNYuS

 

 

Postavy:
Postavy jsou řekla bych průměrné. Není tady žádná příliš špatná, ale zase si u žádné neřeknete „Vau, ta je zajímavá!“.
Je pravda, že trošku chybí originalita, ale na druhou stranu se můžete celkem jednoduše vžít jejich pocitů :)

 

 

 

Hudba:
Opening i ending jsou pohodové písničky, nic špatného ani nic extra. Co se týče soundtracků, žádný si teď nevybavuju, takže asi nebyly moc výrazné… *jde nějaký hledat na YT* … 15 minut hledání a nemůžu najít jediný OST O_o  No, našla jsem alespoň piano cover… Takže k té hudbě:

Opening:

Ending:

Nějaký OST (cover):

Závěr:
Příjemné, odpočinkové anime. Mozek u něj vážně nepotřebujete, stačí pustit a pokojně se dívat. Na tomhle anime není v celku nic, co by mě nějak extra zaujalo (akorát se mi vážně líbí kresba!), ale nemůžu říct, že to byla ztráta času. Moje osobní hodnocení je 8/10 (i když mezi 7/10 a 8/10 jsem se nějakou chvíli rozhodovala). Řekla bych, že ve výsledku toto anime doporučuju :)

Tady se můžete kouknout na současné světové hodnocení tohoto anime (vpravo nahoře je Ranked a číslo) MAL – Inari, Konkon, Koi Iroha